Komanda

               Autore               
Sanda Krasta

* Izdevēja un uzņēmēja (tīņu žurnāla Avene izdevēja)
* Žurnālu SHAPE, Ilustrētā Junioriem, Sportland Magazine u.c. galvenā redaktore
* Žurnāliste ar 22 gadu pieredzi
* 14 gadu pieredze sevis izzināšanā (joga, cigun, psiholoģija, psihodrāma u.c.)


                 Autore                       Viktorija Bērziņa 

* Inženierzinātņu ekonomikas maģistre
* Brīvprātīgais darbs Latvijas Intelektuālās attīstības fondā
* Augsti Emocionālā Intelekta lektore
* 19 gadu pieredze sevis izzināšanā (joga, Cigun, somatopsiholoģijabiodeja, meditācijas, Reiki u.c.)Māksliniece 
Kristīne Grauduma

* Latvijas Mākslas akadēmijas studente
* Žurnāla DEKO galvenā māksliniece
* Izdevniecības Santa māksliniece
* Pieredze reklāmas industrijā
* Vairāku gadu pieredze sevis izzināšanā
* Veselīga dzīvesveida piekritēja


No autorēm

Jā, godīgi – šis ievads tika pārrakstīts savas reizes septiņpadsmit. Jo tas šķita gana sarežģīts uzdevums – tā lakoniski un saprotami pavēstīt, par ko tad 6 minūtes 365 dienas īsti ir. Un galu galā nonācām pie secinājuma, ka vērtīgākais, ar ko varam padalīties, ir mūsu pašu pozitīvā pieredze grāmatas būtības kontekstā – liekot roku uz sirds, varam apgalvot, ka ikkatrā lappusē ietvertais palīdzējis mums pašām daudzu gadu garumā, jo praktizēts un izdzīvots, jo nesis atbildes un iespējas, jo palīdzējis lolot un attīstīt sevī prieku dzīvošanai. Vēl labskanīgāk runājot – būt laimīgām. Jo laime ir enerģija – tāda, kas pilda mūs ar vēlmi darboties un radīt, kas palīdz izkļūt no skumjām un depresijas, kas ver ceļus patiesai draudzībai un attiecībām, kas ļauj skaidrāk ieraudzīt to, kā pavadīt šo vienu un arī pārējās 364 gada dienas. Un galu galā – visu dzīvi.

Jā, laime var uzkrist kā sniegs uz galvas, bet, kā liecina novērojumi, visdrīzāk tikpat ātri arī izgaist. Savukārt, lai ikdienu caurvītu jēgpilns, ilgtspējīgs un ārējās pasaules notikumu nesatricināms prieks, ir nepieciešams veidot un praktizēt pozitīvus ieradumus. Viens no tādiem – iepazīt un soli pa solim pieņemt pašam sevi. Tā, kārtiņu pa kārtai lobot sevi kā sīpolu vai Napoleona gabalu uz šķīvja, mēs tiekam līdz serdei, līdz kodolam, līdz sapratnei par to, ka mums ne tuvu nav jābūt perfektiem, lai justos harmonijā ar sevi, un mūsu dzīvei nav jābūt ieprogrammētai pēc noteiktiem standartiem, lai mēs drīkstētu būtu apmierināti ar to. 

Jā, un tālāk jau kā ķēdes reakcijā: dziļāk, stiprāk pazīstot sevi, mēs pēkšņi labāk sākam izprast arī citus un pasauli kopumā. Mēs kaut kā burtiski saaugam, savienojamies ar spēju pieņemt mūžam mainīgās dzīves norises ar sirsnību, sapratni, līdzjūtību. 


Savā ziņā šī grāmata ir mūsu aicinājums iepazīt savu patieso būtību, ko pavisam noteikti apvij tādas cilvēciskas īpašības kā Altruisms, Intelekts, Atvērtība, Godīgums, Labestība, Patiesums, Atbildība, Cēlsirdība, Pacietība, Labsirdība, Draudzība, Cieņa, Atbalsts, Piedošana un daudzas citas. Un te jau paveras vieta arī Mīlestībai. 

Jā, tāpēc grāmata 6 minūtes vijas cauri vairākiem personības attīstības etapiem: sevis izzināšana >> sevis pieņemšana >> sevis pilnveidošana >> citu izprašana >> spēja mīlēt. Šī iemesla dēļ uzdevumus vēlams pildīt esošajā secībā dienu no dienas vismaz 6 minūtes. Protams, šī grāmata piedos visu, arī to, ja tiks pierakstīta no beigu gala uz sākumu un pat to, ja kādu laiku tai klusi nāksies gulēt atvilktnē. Pēc atgriešanās vienkārši jāturpina. Tukšā lapa ir brīvā jeb radošā diena (tā vienmēr atrodama līdzās krāsainajām attēlu lapām) un tā aizpildāma pilnīgi pēc brīvas vaļas (vai neaizpildāma nemaz).

Jā, un pat, ja 6 minūtes šķiet tāds nieks lielajā dzīves okeānā un liek pabrīnīties, vai tad tik īss laika sprīdis var ko mainīt – mums šķiet, ka var gan. (Starp citu, ja parēķina: 6 minūtes 365 dienās sarindo jau vērā ņemamas trīsdesmit sešas ar pusi stundas!) Jo šajā tehnoloģiju laikmetā, kad mūsu dziļās dzīves pārdomas nereti nav garākas par ierakstu feisbukā vai komentāru pie Instagram bildes, šī grāmata uzdāvina to, ko atļauties vajadzētu ikvienam – īstu, netraucētu un vitāli svarīgu iespēju pabūt pašam ar sevi. Sev. Nu vismaz 6 minūtes dienā.

Mēs silti skaujam Tevi un 
novēlam vismaz 6 minūtes ik dienas 
un 365 dienas visu gadu –
būt priekpilnā dzīvošanā.
Viktorija un Sanda

Par ko ir 6 minūšu grāmatas?

6 minūtes 365 dienas ir interaktīvas grāmatas, kas radītas ar mērķi attīstīt sevī radošumu, mācīties just un izprast sevi, apzināties savas dzīves vērtības un dzīvotu saskaņā ar tām, trenēt spēju radīt prieku sevī un citos, kā arī gluži vienkārši motivētu sevi rīkoties. Darīt. Grāmata steigas pilnajā ikdienā burtiski atgādina: veltot laiku sevis iepazīšanai un savu mērķu nodefinēšanai, mēs vairāk novērtējam dzīvi un pasauli mums apkārt. Un attiecīgi vieglāk sasniedzam savus sapņus.
365 dienas. Katrai dienai 1 lappuse. Katrā lappusē 1 radošs uzdevums ar vietu rakstīšanai, skicēšanai, sarakstu veidošanai, būšanai ar sevi. Uzdevuma izpilde aizņems 6 minūtes. Kā palīgs un papildus motivācija – slavenu cilvēku iedvesmas citāti. Katra mēneša beigās (tātad 12 reizes visas grāmatas ietvaros) – lappuse pašsajūtas novērtēšanai un izgriežams attēls.Ko saka zinātneKāpēc mums šķiet svarīgi aicināt Tevi paņemt rokās pildspalvu, ik dienas apsēsties uz dažām minūtēm un rakstīt? Jo rakstīšanai ar roku ir īpaša vērtība neskatoties uz to, cik daudz dažādu domu, vēlmju, apņemšanos, analīžu veicam savā galvā. 

© Rakstot ar roku, cilvēks precīzāk formulē savas domas
© Informācija, kas pierakstīta ar roku, labāk paliek atmiņā (ja salīdzinām ar rakstīšanu datorā). 
© Papīrs un pildspalva attīsta uzmanības un koncentrēšanās spējas
© Savu iekšējo negatīvo pārdzīvojumu pierakstīšana mazina to nozīmību, tādējādi samazinot stresa līmeni organismā un vairojot radošo enerģiju. 
© Rakstīšana ar roku ir treniņš arī mūsu smadzenēm – rakstīšanas laikā tiek aktivizētas smadzeņu zonas, kas atbild par runu, atmiņu un domāšanu. 
© Vairāk dzīvesprieka, optimisma, laimes sajūtas

Atklātības spēks 

Mums ir kauns atzīties savā neadekvātumā tiem cilvēkiem, kurus mīlam, bailēs, ka, uzzinot mūsu īstās izjūtas, viņi mūs vairs nemīlēs. Tādējādi, slēpojot no cilvēkiem savu īsto patību, mēs jūtamies vēl vientuļāki. Ne velti anonīmās sanāksmes ir efektīvas dažādu atkarību/krīzes situāciju risināšanā. Tā skan viens no 365 grāmatas uzdevumiem ar aicinājumu vismaz pamēģināt atzīt sev to, ko šķiet nereāli pateikt citiem, pat tuvākajiem ne. Rakstot mudinām palūkoties uz uzrakstīto (iedomāto) no citas puses – līdzjūtīgas, pieņemošas, saprotošas, piedodošas. Pētot, kas tad ir sociālo saikņu pamatā, zinātnieki secinājuši: ievainojamība. Un ievainojamība nenozīmē būt vājam vai padevīgam. Tieši pretēji – tā nozīmē drosmi būt sev pašam. Kad mēs esam mēs paši un ļaujam sev būt ievainojamiem, apkārtējie jūt mūsu atvērtību un tiecas pie mums, ļaujot piedzīvot patiesu mijiedarbību.